מכון שיר
אתה נמצא ב: דף הבית > מאמרים > האם יש לילדך בעיה לימודית, רגשית או קושי בקשב ?
Share
האם יש לילדך בעיה לימודית, רגשית או קושי בקשב ?
13/07/2011 19:51

האם יש לילדך בעיה לימודית, רגשית או קושי בקשב ???

העובדה כי לילדך יש קושי בלמידה בבית הספר על אף שהוא נבון ויצירתי מטרידה רבים מן ההורים. אם הקושי נובע ממחסום רגשי או כתוצאה מבעיית קשב, נוכל לסייע לו בשיפור מצבו.

במקום אפוף ירק, באווירת שלווה ורוגע, במושב נחלים, כ5- ק"מ מפתח תקווה. הוחלט ליצור מקום אידיאלי לטיפול בבעיות של קשב וקשיי למידה. צוות מקצועי המתמחה בנושא, בעל מוטיבציה ונכונות גבוהה, ישמח ללוות אתכם בהתמודדות, עד להצלחה מרבית.

מכון שיר הוקם במושב נחלים בשנת 1985, על ידי שולה יהודית ורחל שלוש פסיכולוגיות ממשפחת ארזי ומכאן שמו. המכון עסק במשך שנים באבחונים פסיכולוגיים ודידקטיים, וכן בטיפול במשפחות, במתבגרים ובילדים אשר גילו קשיים רגשיים, חרדות, קשיים בתקשורת הבין-אישית, בעיות בהתנהגות, או קשיים על רקע לימודי.

השנה עבר המכון למקום חדש בנחלים, במטרה לרכז בו יחד טיפולים מתחומים שונים. התוכנית האינטגרטיבית החדשה שבמכון, מתמקדת באבחון ובטיפול הפרעות קשב וריכוז. תוכנית זו, היא תוצאה של מחקר ממושך שערכה שולה ארזי, פסיכולוגית חינוכית, במסגרת עבודת הדוקטורט שלה בתחום הקשב והטיפול בו.

כיום המכון פועל בשני תחומים מרכזיים:

האחד -מרכז לאבחון ויעוץ פסיכולוגי, בו ניתן לערוך אבחונים מסוגים שונים כמו: אבחונים פסיכולוגיים, אבחונים לבדיקת קשב ואבחונים פסיכו-דידקטיים לאיתור לקויות וקשיי למידה. האבחונים מיועדים לכל אדם לומד, החל מילדי גן, לבדיקת בשלותם לבי"ס, לתלמידי בתי"ס יסודיים ועל-יסודיים ולסטודנטים בגילאים שונים. האבחון מותאם על פי גיל הנבחן ועל פי המטרה שלה הוא מיועד. בתום האבחון מוצע הטיפול המתאים, אשר נערך אף הוא במכון.

התחום השני בו עוסק המכון הוא יעוץ וטיפול בילדים ובמתבגרים בנושאים שונים ובשיטות חדישות, המשלבות את תחומי היצירה, הספורט והפסיכולוגיה.

התוכנית החדשה אותה מפעיל המכון היא מרכז קשב לאבחון ולטיפול אינטגרטיבי בהפרעות קשב וקשיי למידה. המטרה, לסייע באבחון הפרעות קשב ADHD, קשיי למידה והתנהגות, ולהציע טיפול אינטגרטיבי חדשני, תוך צמצום הטיפול התרופתי. העובדה כי בארץ מטפלים בקשב על ידי נטילת ריטלין בלבד החל מגיל צעיר, אינה מקובלת עלינו. לפיכך אנו מציעים טיפול חליפי.

אבחון מצב הקשב:

בשלב ראשון נערכים ראיון אישי ושיחה עם ההורים. בהמשך נערכים אבחונים פסיכולוגיים לקשב וכן מבחן TOVAממוחשב, אשר מהווה מדד חדיש, תקף ומהימן לאיתור הפרעות קשב.

טיפול אינטגרטיבי בהפרעת קשב:

הייחודיות שבגישה האינטגרטיבית היא שילוב של מוקדי טיפול שונים, הניתנים ברצף על ידי מספר אנשי מקצוע בזה אחר זה. המטרה העיקרית - לעורר מצב של שליטה עצמית על הקשב, לשפר תחומי למידה בעייתיים ולהביא להצלחה לימודית. על מנת להפיק הצלחה מקסימלית, נערך שילוב בין טיפול פסיכולוגי לבין תגבור לימודי ויצירתי.

שלבי הטיפול כוללים:

פסיכותרפיה: שמטרתה היא הבנת מקור הבעיה ומתן כלים לשליטה עצמית על הקשב.

הקניית אסטרטגיות ומיומנויות למידה: ללמוד כיצד ללמוד, להתארגן ביתר יעילות ולשפר הישגים בביה"ס. הלימוד מבוצע על ידי מורה מומחית לליקויי למידה.

טיפול באומנויות ויצירה: כדי לשפר את הדימוי העצמי ולעורר תחושת מסוגלות עצמית.

ספורט טיפולי: המכון מצויד בחדר כושר המותאם לילדים ולנוער ומלווה בהדרכה אישית מותאמת, זאת כדי לשפר את דימוי הגוף, לנתב את עודפי האנרגיה, במטרה להשיג שליטה עצמית בתנועתיות הגוף. השיתוף בין הפעילות המנטלית שמתרחשת במוח לבין הפעילות הגופנית, מעוררת קשרים נוירולוגיים חדשים ומעוררת יכולת התמודדות ושליטה על מצבים המשתפים גוף ונפש.

טיפול הרפייתי: בתום שלבי הטיפול נערכת הרפיה מונחית הכוללת שהייה באמבט ג'קוזי מחומם, מבושם בשמן אתרי מרגיע ובליווי מוסיקת רקע.

במכון מקווים, כי אינטנסיביות הטיפולים, המודעות לנושא והטיפול המקצועי הניתן במקום, יעורר ניהול עצמי של קשב ממוקד וריכוז יעיל יותר, אשר יוכלל ויורחב בהמשך בעת הלימוד בכיתה. מן הניסיון המעשי שצברנו בשנה בהן פועל מרכז הקשב, מתברר כי השיטה מסייעת לשיפור המצב ולעיתים קרובות מונעת צורך בתרופות או לפחות מפחיתה אותן משמעותית.

דירוג דף:
0 הצבעות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר
הוספת תגובה / חוות דעת
* שם:
* נושא / כותרת:
תגובתך:
קוד אבטחה:
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
תגובות / חוות דעת
שם: יעל גולני
תאריך: 10/03/2016 08:57

תגובה / חוות דעת:
אני מאבחנת דידקטית ומורה להוראה מתקנת. מאובחן שבימים אלו אני מסכמת את ממצאי האבחון שלו, נמצא שמוקד קשיי הלמידה שלו הינם היפראקטיביות. האמנם אתם הכתובת המתאימה לאבחון מקצועי יותר לגבי הקשב, ולטיפול בקשיי התיפקוד כתלמיד?
1
התקשרו עכשיו

03-9339293
או

052-6933929

מכון שיר - מכון קשב וריכוז

שם מלא:
אימייל:
טלפון:
תיאור הפנייה:
קוד אבטחה:
חדשות מכון שיר
הסדר עם קופת חולים כללית-מושלם
קופת החולים הכללית ביטוח מושלם הכירה במכון שיר ומאפשרת הנחה משמעותית לטיפול פסיכולוגי, טיפול בהבעה ויצירה וכן לטיפול בקשב
ספורט טיפולי
טיפול באמצעות ספורט נערך על ידי מטפלת מנתחת התנהגותית שסיימה התמחות במכללת וינגייט. הטיפול כולל הקניית משמעת פנימית וחוזק פנימי השואב ממקורות גופניים. וויסות המאמץ וההרפייה בגוף עם השלכה לכל תחומי העשייה בחיים. קבלת חוקים וסמכות המבוגרים ובניית הרגלי עבודה תקינים.
סדנאות פלייבק לילדים
תיאטרון פלייבק הופך סיפורים אמיתיים ואישיים להצגה. הטכניקה מבוססת על עקרונות הפסיכודרמה.
כישורים חברתיים וחרדה חברתית
לשיפור כישורים חברתיים אנו מקיימים קבוצות קטנות באמצעותן נוכל לשפר את התקשורת החברתית ולהעלות את הביטחון העצמי.
ביופידבק
טיפול חדשני במכון !טיפולי בביופידבק באמצעות מחשב והדרכה צמודה. מתאים לטיפול בחרדות, באי שקט ואיזון הרגיעה של גוף-נפש  
סדנא טיפולית בדרמה
סדנא טיפולית בדרמה לילדים בגילאים7-14 תיפתח לאחר חופשת הקיץ - ההרשמה החלה.  
סדנא טיפולית לתיפוף
לילדים אנרגטיים -סדנא טיפולית לתיפוף הצליחה מאוד ותיפתח לאחר חופשת הקיץ - ההרשמה לנרשמים חדשים החלה.
שימוש מופרז בריטלין
הריטלין אמנם משפר את רמת הריכוז אך קיימות תופעות לואי משמעותיות. במכון שירניתן לשפר את הקשב בדרכים נוספות בהצלחה רבה! אנו נקנה לך ארגז כלים ואסטרטגיות חדשות.
הרשמה לטיפול מתחדשת
אנו נערכים לקבלת מטופלים חדשים לתוכנית המשולבת לטיפול בקשב.
טיפול בקשב
אנו מקבלים פניות חדשות לטיפול בקשב לתוכנית המתחילה לאחר חופשת הקיץ. מומלץ להרשם מבעוד מועד.
 

כל הזכויות שמורות © מוזה קידום עסקים פרסום ושיווק באינטרנט

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים