אתה נמצא ב: דף הבית > שיטות טיפול > טיפול אינטגרטיבי לשיפור הקשב
Share
טיפול אינטגרטיבי לשיפור הקשב
13/07/2011 19:08

טיפול אינטגרטיבי לשיפור הקשב

טיפול אינטגרטיבי אינטנסיבי כולל שעתיים רצופות, פעם בשבוע של 4 מטפלים בזה אחר זה (תחנות), העוסקים בכל הממדים הדרושים: רגשי- פסיכולוגי, לימודי - קוגניטיבי, גופני - תנועתי, ויצירתי אמנותי. ראיית הילד כשלם מאפשרת טיפול רב מימדי המתייחסת לכל תחומי חייו. 4 טיפולים קצרים השונים באופיים מתאמים לילד עם קשב קצר. הם מהנים ונמצאו מועילים כבר לאחר תקופה קצרה.

הקשב הוא מושג-על הכולל מספר רב של תת מרכיבים. לפיכך נדרש שילוב של מספר כלים טיפוליים להשגת המטרה הכללית – שיפור הקשב. העובדה כי הקשב מורכב ממרכיבי קשב שונים כמו: קשב סלקטיבי, קשב מתמשך או התמדה, ניהול ותכנון, אימפולסיביות, חולמניות, התמודדות עם הסחה סביבתית וכדומה, דורש טיפול רב ממדי המותאם לפי הצורך.

מעבר לכל הטיפולים העקיפים שהוזכרו ניתן במכון טיפול ישיר בשיפור הקשב באמצעות תרגול מדורג שנבנה לצורך זה ועונה על משימות הקשב השונות.
הטיפול האינטגרטיבי כולל מספר רב של שיטות טיפול, המתייחסות לזוויות ראייה שונות ומכסות פרספקטיבה רחבה של בעיות. בעיית הקשב קשורה לבעיות נוספות מתחום הלמידה או מהתחום החברתי. לכן, שילוב ראיה טיפולית רחבה תכסה בעייתיות הנלווית לעיתים להפרעת קשב.

דירוג דף:
0 הצבעות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר